Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak se pořád motáme v jakémsi kruhu? Nebo spíše v nějakém excentru. Jako by se vše, co jsme prožívali, co se nám líbilo, co jsme nosili na nějaký čas, vzdálilo, aby se nevtíravě mohlo znovu vrátit. Pokaždé, když se to stane, slyšíme věty typu: ,,To už tady bylo“.

Nejlépe je to vidět na módě. Jednou nosí všichni plísňáky (rifle typického vzhledu), potom zase všichni nosí roztrhaný rifle, šup a jsou zde elasťáky (ne vždy dobrá volba), atd. Prostě, když si necháte svůj kousek šatníku někde zabalený, popsaný jako retro, tak si buďte jistí, že se Vám ještě jednou v životě bude hodit. Móda se totiž vrací. Otázkou vhodnosti použití vzhledem k věku, postavě a místu výskytu se zabývat nebudu, stejně jako se jí nezabývají ani Ti, co sem tam ,,přestřelí“.

Doba si však žádá i patřičný účes a to se nám celá naše zemička málem ze dne na den oholí, potom si vystříhá proužky, aby následně měla na hlavě jiný bujarý účes. Jak tak píšu, uvědomuji si, že jsem rozluštil mně nepochopitelnou věc. Já už teď totiž vím, proč lidé vozí svoji přilbu připevněnou na řídítkách nebo na batohu. Stačí se podívat na ceník v kadeřnictví a je Vám jasný (při těch cenách), že si svůj účes nebudete ničit, nebo zakrývat nějakou plastovou skořepinou. Jak budete vypadat po sundání přilby v restauraci, u stánku, nebo jinde na veřejných místech? Kompletně vyladěn a na hlavě nějaký lívanec? Ne to přeci nemůžeme připustit. Vždyť tolik dbáme na to, abychom byli ,,cool“. Od bot, přes dres až  na padnoucí brýle, které často nesundáváte z očí ani při komunikaci s obsluhou? Všem je totiž jasné, že se vystylingovaný účes změní na něco, co jste si tutově při půlhodinové přípravě svého vzhledu před vyjížďkou na hlavě, nevytvořili.

Jaké štěstí, že čtete tento článek. Já totiž vím, jak na to! Nasaďte si svoji přilbu již doma, dříve než by Vás mohl někdo vidět a až po té vyjděte hrdě z domu. Sundejte si ji až po návratu a věřte, že Vaše image neutrpí. Budete často ještě atraktivnější. Dáte totiž možnost pracovat lidské fantazii, co to asi skrýváte pod přilbou. Nebo naopak si budou všichni myslet, že jste nějakej fakt vostrej biker, který dopije a drtí to dál. No uznejte, není to geniální rada? Že je to na hlavu?? Máte pravdu, přilba je na hlavu.