Nemoc nemá nikdy žádná pozitiva. Může se stát, že vám může pěkně zamíchat karty. Z předchozí věty není jasné, jestli dostanete karty dobré, nebo ty opačné.

„Spálová angína,“ zněl verdikt dětské lékařky a bylo jasné, že se nikam neletí! Dcera zůstává na ATB doma a já odlétám sám. Jsou na mě závislí i jiní lidé a tak musím odjet, bohužel bez ní. Přebaluji věci a měním její výbavu, za své sportovní vybavení. Přidávám sněžnice a běžecké boty. Těch 5 dní v pohoří „Pirin“ zahálet nebudu. Lyže, tulení pásy, jiný batoh a to vše z jednoho prostého důvodu. Měním program pobytu. Sezóna se blíží a každý metr se počítá. Dovolená se mění v malé, sportovní soustředění.

Nic, co by vás překvapilo. Letiště, let, přistání v Sofii. Pronajmout auto z půjčovny a rovnou do městečka Banske.

Pokračujete ubytováním, seznámením s okolím a přípravou na další den. Jó děti, jsou nám věčnou inspirací. Díval jsem se z okýnka letadla a představoval jsem si její reakce. Ta naše malá stvoření, nás svojí představivostí jsou schopny nakazit natolik, že jsme schopni v rozpouštějícím se prášku ve vodě vidět sněžení. Jiný den si ten stejný preparát rozpouštíte ve freshi. Hustota této přírodní šťávy dovolí, alespoň na malou chvilku, vytvořit na jeho hladině ostrov, jehož bílá barva může navodit atmosféru bílých pláží. Potom vše zmizí pod hladinou. Vezmete lžíci, ze zvyku zamícháte a vypijete. Někdo by řekl, dal si svoji dávku collagenu, ale jak by to viděli naše děti? Nezmizeli pod hladinou bílé pláště pohádkových bytostí, nebo zvířecích lékařů aby nás mohli chránit? Není špatné být na chvíli dítětem, stejně jako předcházet nemocem. Chci s ní totiž toho tolik zažít a být zas chvíli dítětem.